Вентиляція
Зміст:
Зволожувач повітря — це кліматичний прилад, призначений, головним чином, для підвищення вологості повітря у приміщеннях. Складні системи кондиціювання повітря та вентиляції можуть виконувати, зокрема, і функцію зволоження.
Спочатку розглянемо, для чого потрібний зволожувач повітря.
Головним завданням зволожувача є, скажімо так — насичення вологістю повітря, до оптимальних (заданих) параметрів.
У нормі вологість коливається в межах від 40 до 60%. Однак взимку або влітку, в умовах сухої погоди, в приміщеннях цей показник може знизитися до 20-30%.
При низькому рівні вологості повітря стає сухим, що може викликати сухість та подразнення шкіри, очей тощо.
Пил, віруси, бактерії, алергени та пилові кліщі найбільш активно розповсюджуються в сухому повітрі.
Усе це може вкрай негативно вплинути на здоров'я, оскільки:
На сьогодні бувають такі види зволожувачів:
Принцип їх роботи простий: бак заповнюється водою і на занурені в воду електроди подається напруга.
Струм проходить крізь воду і нагріває її до кипіння. У процесі кипіння вода випаровується і надходить у повітряний канал, звідки припливно-витяжна установка розносить її по всіх приміщеннях.
Вбудована автоматика контролює весь процес і слідкує, щоб він був безпечним для користувачів.
Також, слід звернути увагу на те,що зволожувач краще монтувати одночасно з припливно-витяжною установкою, оскільки потім його монтаж буде складнішим і обійдеться дорожче.
Зволожувачі мають різну продуктивність і для кожного об’єкта необхідно виконати окремий розрахунок дефіциту вологи. У розрахунку враховуються такі основні параметри:
Вологовміст (абсолютна вологість) повітря Х1 та Х2 визначається за ID-діаграмою з огляду на задані значення температури та відносної вологості повітря.
Для визначення вологовмісту потрібно від заданої температури (на нижній шкалі) провести вверх лінію до перетину з кривою, позначеною як потрібний рівень вологості. Від точки їх перетину вправо проводиться горизонтальна лінія, яка у точці перетину зі шкалою покаже шукане значення абсолютної вологості.
Наприклад, за температури 23°C та відносної вологості 50% в 1 кг сухого повітря буде міститися 9 г води (тобто вологовміст становитиме 9 г/кг). На наведеній вище ID-діаграмі температура повітря обмежена знизу значенням -10°C. Оскільки вологовміст холодного повітря дуже малий, для орієнтовних розрахунків вологовміст Х1 за температури нижче -10°C можна прийняти рівним 0,5 г/кг.
Типові значення дефіциту вологості для житлових приміщень за температури надвірного повітря -20°C і температури та вологості повітря у приміщенні +22°C та 50% відповідно:
Коли дефіцит вологості буде розраховано, можна починати обирати тип та модель зволожувача повітря.
Отже, використання зволожувача, дозволить підтримувати необхідний мікроклімат та оптимальний рівень вологості, забезпечуючи комфортне середовище для життя та роботи.
Бренд Mycond пропонує широкий асортимент кліматичної техніки від зволожувачів/осушувачів повітря, припливно-витяжних установок до автоматичних систем керування, які відзначаються довговічністю, потужними технічними характеристиками та інноваційними технологіями.
Рекомендовані статті:https://mycond.ua/blog/ventylyaciya-chomu-same-vona-ye-zaporukoyu-zdorovogo-zhyttya
https://mycond.ua/blog/shcho-take-osushuvach-povitrya-i-dlya-chogo-vin-neobhidnyy
Форма зворотного зв'язку