Вентиляція
Зміст:
Постійне зростання тарифів змушує нас шукати високоефективні інструменти зменшення витрат на підтримання комфортного температурного режиму в усіх видах будівель і приміщень. Прямим наслідком ігнорування цієї проблеми є щомісячні перевитрати коштів, що є вкрай небажаним з будь-якої точки зору. Отже, питання економічного споживання тепла перетворюється на життєву необхідність.
Які варіанти зниження витрат на опалення вважаються найефективнішими?
Очевидними напрямками швидкої втрати дорогоцінного тепла в будівлях є дверні, віконні отвори, а також область підлоги, стелі та вентиляційні канали. Приблизні відсоткові показники, які є індивідуальними для кожного випадку, наведено на схемі.
Щоб розробити дієві заходи щодо поліпшення ситуації з тепловтратами, доцільно провести попередній аналіз і з'ясувати, де втрачається найбільша кількість тепла. Найбільш відчутними є теплові втрати через:
Витрати, пов'язані з опаленням, безпосередньо залежать від витрат енергоресурсів. Менша кількість спаленого газового чи іншого палива означає менший платіж, при цьому обов'язковою умовою є наявність лічильника.
Мешканцям будинків, де опалення здійснюється централізовано, дещо складніше отримати бажаний ефект, хоча комплексні заходи можуть бути досить дієвими. Наприклад, встановлення надсучасних енергоощадних вікон та якісне утеплення фасадів у поєднанні з монтажем теплолічильника (з можливістю регулювання обсягів споживання) можуть забезпечити непогану економію.
Сучасний підхід до вирішення цього питання передбачає не тільки скорочення теплових витрат, а й ефективне розпорядження наявними ресурсами, які доповнюються відповідними енергозберігаючими звичками. Орієнтовний порядок дій (у кожному випадку складається індивідуально) включає:
Спроби істотно заощадити на теплоізоляційних матеріалах і роботах можуть мати негативні наслідки, тобто очікуваного ефекту не буде досягнуто. Навіть суттєві капіталовкладення в теплоізоляційне оздоблення окупаються протягом кількох зим.
Новобудови, в яких експлуатуються персональні опалювальні системи для кожної квартири, зазвичай зводяться з використанням модернізованих технологій, тому в невідкладному додатковому утепленні немає потреби.
Що можна зробити, якщо будинок зводився кілька років або десятиліть тому?
Потрібно створити об'єднання співвласників (ОСББ). Провести заміну вікон, провести теплоізоляційні роботи (насамперед, це стосується фасадів). Крім цього, облаштовуються або модернізуються теплопункти, опалювальна техніка.
Чи можлива економія на опаленні, якщо квартиру неможливо від'єднати від централізованого теплопостачання?
Для таких випадків доцільно встановити лічильник, який дасть змогу вести індивідуальний облік спожитого тепла, але попередньо доведеться оформити всі необхідні дозволи. У квитанціях вказується сума за фактично спожите тепло і додатково - вартість загальнобудинкового опалення (підігрів під'їздів).
Насосне обладнання сприяє примусовій циркуляції теплоносія і характеризується низьким рівнем енергоспоживання. Таким чином, недорогий компактний пристрій допомагає розв'язати проблему низької ефективності опалювальної системи (особливо в старих будинках).
Економія на теплі за наявності газового котла.
Можливі такі варіанти:
Терморегуляція
Досить дієвим методом економії є встановлення радіаторних терморегуляторів і термостатів для теплої підлоги.
Як працює цей спосіб:
Досить складно зрозуміти, як економити опалення, для випадків, коли приміщення щодня прогріваються до +28 або +30 градусів. Якщо зменшити поріг прогріву до +20...+24 градусів, економія виявиться більш ніж значною. За такої температури опалювальний котел не перевантажується.
Є можливість вибрати один або відразу кілька способів істотного скорочення витрат. Ідея сучасних алгоритмів енергоресурсів передбачає мінімальні платежі без дискомфорту через холод або вогкість.
Крім перелічених способів, що допомагають економити тепло і покращувати характеристики мікроклімату, необхідно пам'ятати про фактор звичок:
Якщо офіс розташований в окремій будівлі або він займає частину великої будівлі, доцільно розглянути монтаж спеціалізованих промислових кліматичних систем. Також одним з ефективних способів підігріву повітря є встановлення мультизональних, індивідуально керованих установок.
У разі оренди офісу питання економії тепла в будівлі, де розміщений офіс, має вирішувати власник. Зокрема, можна обладнати радіатори індивідуальними лічильниками тепла з урахуванням особливостей встановлення лічильників, що пов'язані з розводкою батарей.
Як економити тепло в офісі: кілька дієвих алгоритмів
Серед ефективних методів мінімізації витрат на енергоресурси можна виділити:
Економне опалення приміщення з використанням повітряних завіс
Завіси, що відсікають повітряні потоки, доцільно встановлювати в приміщеннях, де систематично відчиняються і зачиняються двері.
Рекомендовані статті: https://mycond.ua/blog/terminy-okupnosti-teplovogo-nasosa
https://mycond.ua/blog/perevagy-teplovyh-nasosiv-mycond
https://mycond.ua/blog/ekonomne-opalennya-pryvatnogo-budynku-bez-drov-i-gazu
Форма зворотного зв'язку