Ви є тут

Переваги та недоліки теплових насосів

Кажуть, тепловий насос - чудове і раціональне рішення, але чому?

Ми розповімо, які переваги та недоліки є у цієї технології та допоможемо прийняти рішення чи варто купувати обладнання цього типу. Під час вибору опалювального обладнання кожен перебирає величезну кількість матеріалу в інтернеті.

Важливо розуміти, про що йде мова

Перш за все, ми маємо враховувати, що теплові насоси бувають різні й окремі види більше підходять під те чи інше зовнішнє середовище.

Ми виділяємо 3 типи теплових насосів:
  1. Ґрунтовий - вилучає тепло із земної кори.
  2. Водний - отримує тепло з підземних вод або водойм.
  3. Повітряний - видобуває теплову енергію з повітря (навіть взимку).

 

Обираючи якийсь певний вид, слід виходити з розташування вашого об'єкта й особливостей роботи обладнання. Зробимо невеликий огляд теплових насосів.

 

Ґрунтовий тип у роботі використовує спеціальну систему трубок, які:


A) Розташовуються горизонтально на глибині від 1 до 3 метрів.
B) Занурюються на глибину 50-150 метрів. Підходить для будинку на невеликій ділянці (цей варіант більш витратний, ніж попередній)


Водні теплові насоси як джерело енергії використовують підземні води або сусідню водойму.
Повітряні теплові насоси є найкращим вибором у переважній більшості. Для роботи цього типу не треба проводити бурильних робіт або щось копати. Він так само менш схильний до пошкоджень і легкий у монтажі.

Переваги теплових насосів

Ефективність
Тепловий насос характеризується ефективністю на порядок вищою, ніж у всіх інших популярних технологій на ринку. Для порівняння: газовий котел, споживши 1 кВт електроенергії, зможе виділити близько 0.9 кВт тепла, тоді як тепловий насос справляється з цим завданням, демонструючи віддачу в 4-5 кВт тепла. Секрет такого чудового результату полягає в тому, що обладнання не виробляє тепло, а переносить його.

 

Вигода
Ви можете поставити запитання: "Про яку вигоду йдеться за такої ціни на пристрій?". Безумовно, тепловий насос обходиться недешево, але окупається він із приголомшливою швидкістю. Газ постійно дорожчає і в довгостроковій перспективі можна дуже сильно програти, використовуючи його як основне джерело для опалення. Тепловий насос же, своєю чергою, має на порядок менші витрати в експлуатації і за кілька років окупається.

 

Безпека
Опалювальне обладнання має бути безпечним, і тепловий насос відмінно справляється з цим завданням. У своїй роботі він не використовує будь-якого палива і не виділяє шкідливих компонентів.

 

Екологічність
Питання екологічності стає дедалі актуальнішим з кожним роком. У теплового насоса відсутні будь-які шкідливі викиди, внаслідок чого ви не забруднюєте навколишнє середовище.

 

 

Універсальність
Величезною перевагою теплового насоса є його універсальність. Купуючи його, ви одразу опікуєтесь питанням опалення, кондиціонування та нагріву води. Чим відрізняється тепловий насос від кондиціонера? Тепловий насос спочатку створений для обігріву, і хоча принцип роботи теплового насоса і кондиціонера збігаються, - останній у режимі обігріву сильно зношується.

 

Як охолодити кімнати будинку або квартири якісно та економно?

Хтось порадить поставити вентилятор під стелею або в кутку, щоб ганяв повітря. Хтось –  встановити настінний кондиціонер, або кілька кондиціонерів у різних кімнатах. Комфортно, але дорого, як у випадку установки, так і в обслуговуванні.


АЛЕ! Якщо шукати найбільш ефективне рішення – варто встановити систему з тепловим насосом і фанкойлами. Можна доповнити її контурами теплої підлоги або середньотемпературними радіаторами. Така конфігурація системи забезпечує комплексне рішення і виконує три функції одним теплонасосним агрегатом: обігрів, комфортне кондиціювання та нагрівання води.

 

Тепловой насос із системою фанкойлів – ідеальний варіант для будинку в літній сезон!

Найвигідніше опалення будинку забезпечує тільки тепловий насос. Із установкою теплонасосного опалення витрати на обігрів скорочуються в кілька разів, порівняно з будь-якими іншими способами опалення. Але окремою перевагою повітряного або геотермального теплового насоса є здатність найбільш економно охолоджувати будинок влітку.

 

Унікальні можливості теплових насосів використовувати енергію навколишнього повітряного середовища, водних або ґрунтових джерел, забезпечують найбільш економне та екологічно чисте тепло або холод для тепло/холодопостачання житла або інших об’єктів. Відмінною альтернативою приладів, що встановлюються замість радіаторів опалення, є фанкойли. Крім функції обігріву вони успішно можуть виконувати функцію охолодження в потрібних кімнатах: у вітальні, кабінеті, спальні або ігровій кімнаті.

Тепловий насос, працюючи в реверсному режимі, змінює функції випарника і конденсатора, він готує не теплу, а холодну воду для системи фанкойлів, – зайве тепло з будинку переноситься назовні.

Для вилучення надлишків тепла використовуються теплообмінники фанкойлів, в яких тепло кімнатного повітря передається охолодженим тепловим насосом – холодній воді (етиленгліколь або тосол).

 

Розрізняють дві схеми роботи теплових насосів на охолодження:

  • системи з економним пасивним охолодженням – коли циркуляційний насос переносить зайве тепло від теплообмінників фанкойлів із кімнат будинку до трубного колектора в грунт або водойму, компресор теплового насоса при цьому не працює;
  • системи з активним охолодженням – охолодження води, що надходить у контур фанкойлів, проводиться за допомогою компресора.

За першою схемою можуть працювати грунтові або водяні теплові насоси. За другою схемою – всі типи теплових насосів, що використовують енергію навколишнього повітря, води або землі.

Висновки

У кожного виду є свої плюси і мінуси. Вибір завжди залишається за вами. Теплові насоси MYCOND є оптимальним варіантом у співвідношенні ціни та якості.

У вас залишились
питання?

Форма зворотного зв'язку