Статті

Терморегулятор для теплої підлоги


У номенклатурі моделей термостатів Mycond представлені:

  • терморегулятори для теплої підлоги на основі електричних нагрівальних кабелів, нагрівальних матів або плівкових систем обігріву;
  • термостати для теплої підлоги з водяними контурами від опалювального котла/теплового насоса;
  • терморегулятори для систем опалення та охолодження на основі системи фанкойлів та теплових насосів;
  • терморегулятори для керування електронагрівачами: радіаторами, конвекторами, інфрачервоними обігрівачами та іншими системами електрообігріву;
  • настінні гігростати для систем осушення повітря в системах підтримки потрібного мікроклімату.

Призначення приладу

Велика частина з них входить в групу пристроїв автоматики для систем підлогового опалення.

Терморегулятор для теплої підлоги функціонує як пристрій, який віддає команду на включення або виключення нагріву за сигналом одного або декількох датчиків температури (повітря, підлоги, повітря і підлоги). Терморегулятори, подають команди/сигнали для роботи:

  • електричних нагрівальних кабелів;
  • для роботи котла;
  • теплового насосу;
  • теплоносіїв для контурів опалення та охолодження.

Термостат для опалення та охолодження будинку зазвичай застосовується для низькотемпературних систем з теплими підлогами і фанкойлами. Такий термостат працює в широкому діапазоні температур та контролює включення та виключення подачі теплоносія групи фанкойлів. Може встановлюватися в 2-трубних і 4-трубних системах.

Універсальні моделі пультів-термостатів для теплої підлоги можуть працювати і як термостати для опалення за допомогою систем інфрачервоного нагріву, настінних або підлогових конвекторів, конвекційних радіаторів, або інших нагрівальних приладів.

Настінні гігростати, контролюючі показники відносної вологості і температури, незамінні для систем підтримки оптимального мікроклімату в умовах з підвищеною вологістю. За їх командою включаються/вимикаються осушувачі повітря, встановлені в приміщенні або віддалено, підтримуючи необхідний рівень вологості повітря, що рециркулює.

Основні особливості, конструкція та функції. Порівняння моделей.

Конструкція термостатів Mycond дуже компактна. У них застосовуються особливо міцні, електробезпечні матеріали і комплектуючі. Розрізняють моделі з LCD- або TFT-екраном, з круглим, прямокутним або квадратним корпусом, в накладному або вбудованому виконанні. З сенсорним екраном, з сенсорними або простими кнопками керування.

Терморегулятори в більшості випадків оснащуються вбудованим сенсором температури повітря та комплектуються дротовим NTC-датчиком температури підлоги.

Універсальність терморегуляторів Mycond полягає в тому, що одна і та ж модель підходить для використання з електричними кабельними системами нагріву, іншими електронагрівальними приладами, а також для систем з водяною теплою підлогою.

Є модифікації під різні способи керування: 220 В або сигналом 0-10 В. Є моделі з інтеграцією по протоколу Modbus, є моделі з керуванням через інтернет.

Навантаження при електрообігрівання – 16А макс., при водяному нагріванні – 3А.

Виконання термостатів для систем теплих підлог найрізноманітніші: від найпростіших механічних, до високо інтелектуальних, з віддаленим доступом для контролю і керування.

Бюджетний за вартістю та безвідмовний, механічний терморегулятор теплої підлоги простий по конструкції і легкий в монтажі. Після виставлення вручну потрібної температури в приміщенні він точно включає або відключає систему обігріву, отримуючи сигнали від датчиків температури.

Це простий варіант з простим налаштуванням потрібної температури нагріву, що використовується для водяних або електричних систем теплих підлог, а також для інших електричних систем нагріву.

Більш складні, але такі, що краще забезпечують економію витрат на опалення, – це цифрові терморегулятори з тижневим програмуванням. Цифровий термостат для теплої підлоги допоможе виставити один раз тижневий графік функціонування системи обігріву і підтримувати його автоматично, без допомоги людини. У кожен робочий день тижня і у вихідні система по певних годинах включатиме обігрів та автономно підтримуватиме необхідні налаштування температури в будинку. Такий кімнатний термостат для теплої підлоги відноситься до моделей середнього цінового сегменту з оптимальною функціональністю.

Більш ефективні та гнучкі у керуванні роботою електричних або водяних теплих підлог – електронні програмовані терморегулятори. Такі прилади можуть керувати і електрокабельним нагріванням. Вони будуть включати систему опалення перед приходом господарів додому, а на ніч включати економний режим опалення, працювати за часовим і тижневим графіком, в режимі відпустки (від’їзду), захистять систему від перегріву або від замерзання. Програмований термостат легко інтегрується в систему «Розумний дім».

Встановивши такий кімнатний термостат для газового котла, ви зможете заощадити газ і скоротити витрати на опалення, без переплат підтримуючи потрібну температуру в кімнатах.

Найостанніше покоління пультів з програмуванням режимів – терморегулятори з Wi-Fi керуванням для систем опалення/охолодження будинку. Сучасні процесори дають можливість використовувати попередні налаштування або налаштовувати свій розклад роботи, запам’ятовувати налаштовані параметри і зберігати їх в хмарному сховищі, керувати системою опалення за допомогою спеціального додатку в планшеті або зі смартфона. Такий електронний термостат для опалення, що забезпечує найбільш енергозберігаючі режими роботи систем опалення та кондиціонування будинку, найперспективніший для впровадження.

Комплектація

У комплект поставки терморегулятора для контурів теплої підлоги зазвичай входить сенсор температури, для установки в систему підлоги. Терморегулятор упакований в коробку і забезпечений інструкцією по монтажу та експлуатації. Пульти-термостати Mycond підтримують і інші типи NTC-сенсорів.

Терморегулятори – надійні сучасні пристрої для економного опалення та найкращого комфорту в будинку. Правильно підібрати термостат для системи опалення – справа відповідальна. Купити і встановити у себе до системи опалення терморегулятор від Mycond – кращий вибір, доступний для будь-якого бюджету та оптимальний по функціональності.