Статті

Терморегулятор для фанкойлу

У лінійку сучасних терморегуляторів для систем фанкойлів, вироблених британським брендом Mycond, входять моделі, які можна встановлювати в 2-трубних або 4-трубних системах охолодження/опалення, вони відрізняються за конструкцією, ціною та способами керування. Часто вони незамінні для систем опалення/охолодження будівель тепловими насосами, в системах кондиціонування/обігріву чилер-фанкойл.


Призначення приладу

Терморегулятор для фанкойлу підбирають тоді, коли необхідно організувати керування контуром або контурами з декількох фанкойлів або навіть одним фанкойлом, з точним контролем температури повітря в охолоджуваному/опалюваному приміщенні. Терморегулятори оснащені вбудованим NTC-сенсором температури. Установка такого терморегулятора дозволяє до 30% економити витрати на тепло-холодопостачання при експлуатації систем з фанкойлами.

За допомогою терморегулятора здійснюється перемикання з режиму охолодження на нагрів, точно підтримується заданий температурний параметр.

Найчастіше діапазон температур повітря, що налаштовуються, знаходиться в межах від 5 °C до 35 °C, точність підтримки потрібної температури – 1%, точність вимірювання – ± 1 °C.

Застосовуються такі пульти для 2-трубних систем (робота на охолодження або обігрів всіх фанкойлів контуру) або для 4-трубних систем (частина фанкойлів здатна працювати на обігрів, інша частина – на охолодження).

Відмінний вибір для установки в приватних будинках з індивідуальними системами опалення або для кліматичних систем на комерційних об’єктах, в різних типах офісів, де потрібен контроль роботи систем обігріву і/або охолодження.

Установка

Терморегулятори або термостати для фанкойлів від Mycond можуть встановлюватися безпосередньо на поверхню стіни або вбудовуватися в підрозетник в стіні, в місці, віддаленому від дверного прорізу, сонячних променів і від фанкойлів. У цьому випадку контроль температури повітря найбільш об’єктивний. Пульт для фанкойлу може встановлюватися в стандартну або спеціальну монтажну коробку.

Основні особливості, конструкція та функції. Порівняння моделей.

Розрізняють декілька типів терморегуляторів для фанкойлів:

Будь-який термостат для фанкойла від Mycond виготовляється з високоміцних матеріалів та може працювати в широкому температурному діапазоні.

Всі моделі відрізняються цікавим і сучасним дизайном, різноманітною кольоровою гаммою виконання корпусу та дисплея. Керування – сенсорне або кнопкове, у дисплея яскраве світлове підсвічування.

Є терморегулятори спеціально призначені для двотрубних систем: коли на всі фанкойли від одного загального трубопроводу подається охолоджений теплоносій, а повернення теплоносія здійснюється через інший трубопровід. Система може працювати або тільки на холод, або тільки на тепло.

А також є термостати для 4-трубних систем, коли по одній парі трубопроводів подається охолоджений теплоносій, а по іншій парі трубопроводів від системи теплопостачання подається гаряча вода. Частина фанкойлів в один і той же час може працювати на тепло, а частина на холод.

Види термостатів

Механічний термостат дозволяє просто, вручну налаштувати рукояткою потрібну температуру та вручну перемикати режими з охолодження на нагрів. Це доступне за ціною рішення для простого керування. Застосовується для двотрубних систем.

Цифровий термостат фанкойла з кнопками налаштування дозволить налаштувати потрібну швидкість вентилятора, вибрати режим тепло/холод, вибрати температурні параметри, включити режим «Сон» і навіть зв’язати роботу системи опалення через MODBUS з системою «Розумний дім».

Програмовані термостати з сенсорним екраном та кнопками – оптимальна пропозиція для ринку від Mycond. Їх можливості набагато ширше: програмований тижневий графік роботи, перемикання режимів, вибір швидкості вентилятора, режим «Економ», сенсорне керування, інтеграція в систему «Розумний дім», підсвічування дисплея і т. д.

Програмовані термостати з керуванням через інтернет – найостанніші розробки від Mycond. Крім всіх переваг програмованих пультів у них є ще можливість налаштувань або змін параметрів через Wi-Fi, зі смартфона або планшета, за допомогою інстальованих безкоштовних додатків для Android або Apple. Функції встановлених налаштувань сприятимуть швидкому запуску системи, а функція запам’ятовування розумних налаштувань зробить легким переналаштування на раніше встановлені режими. Збереження в хмарному сховищі параметрів і налаштувань допоможе перезапустити систему при збоях в електропостачанні. Такі терморегулятори здатні забезпечити саме гнучке та економне за витратами керування системою тепло/холодопостачання з контурами фанкойлів.

Крім систем з фанкойлами, такі термостати допоможуть економічно експлуатувати і внутрішньо-підлогові або підлогові конвекторні системи з примусовою конвекцією.

Комплектація

У комплект поставки терморегулятора входить сам терморегулятор, інструкція з монтажу і експлуатації та упаковка.