Статті

Окупність теплового насоса

Вартість установки нового теплового насоса залежить від безлічі факторів, включаючи тип системи, розмір вашого будинку і фізичні характеристики вашої власності. Хоча початкові витрати можуть здатися великими в порівнянні з іншими системами опалення та охолодження, довгострокова економія від використання теплових насосів часто виправдовує їх установку.


Якщо хочете знати, які витрати та переваги може принести надійний спосіб обігріву та охолодження вашого будинку — читайте далі.

Фінансова окупність теплового насоса

Теплові насоси — це універсальні й популярні екологічні технології серед клієнтів, яким потрібні пристрої для опалення та охолодження. Теплові насоси можуть забезпечити значну економію в порівнянні з традиційними системами опалення через низькі експлуатаційні витрати. Наприклад, тепловий насос може знизити рахунки за електроенергію як мінімум на 26% в порівнянні з новим газовим котлом. А за статистикою економія платежів після впровадження теплового насоса становить в середньому до 75%.

Установка системи опалення та охолодження будинку — великий проєкт, тому ви можете розраховувати заплатити від 3000 до 10 000 доларів за систему. Для невеликих будинків з меншими навантаженнями на опалення та охолодження слід очікувати, що вони будуть в нижній частині цього діапазону. Для більших об’єктів нерухомості або комерційних будівель вищі початкові витрати є нормою.

Ціна на установку теплового насоса також залежить від типу системи. Бувають теплові насоси за технологією «повітря-повітря», «повітря-вода», «повітря-земля». Серед них особливий інтерес викликають саме теплові насоси на технології «повітря-повітря», в основному через простоту експлуатації і відносно низьких експлуатаційних витрат, а також витрат на установку.

До того ж вартість викопного палива, ймовірно, продовжить рости. Зростання вартості буде поступово збільшувати суми у вашому рахунку за комунальні послуги, якщо ви використовуєте газ або паливо для опалення та охолодження. А теплові насоси вимагають тільки електрику(яка може бути легко поновлюваною) або електрику і геотермальну енергію (природні зігріваючі та охолоджуючі властивості землі).

Безумовно, первинні витрати на тепловий насос вище традиційних систем опалення, але завдяки економії на рахунках за опалення через кілька років можна істотно виграти від придбання такого типу обладнання. В середньому термін окупності системи теплового насоса становить 3-5 років. При цьому ви отримуєте безпечне і надійне обладнання, яке прослужить багато років, адже ресурс у нього набагато більший, ніж в іншої теплотехніки.

Ключові переваги теплових насосів

Одна із найбільших переваг теплових насосів — це їх ефективність. Добре встановлена система теплового насоса здатна забезпечити в 3-4,5 рази більше споживаної електроенергії у вигляді теплової енергії для вашого будинку. Це можливо, тому що теплові насоси, переміщують тепло, а не спалюють паливо. Для порівняння: кращі печі на рідкому паливі можуть наблизитися тільки до співвідношення споживаної енергії до наданої теплової енергії 1: 1.

Ще однією великою перевагою теплових насосів є їх довговічність: термін служби до капітального ремонту системи в середньому становить 15 – 20 років. При цьому термін служби свердловини або ґрунтового колектора складає не менше 50 років. Це означає, що у вас буде доступ до надійного і недорогого опалення та охолодження на кілька десятиліть, що, своєю чергою, означає значну економію на енергії протягом всього терміну служби.

Крім того, тепловий насос вирішує три завдання — опалення, кондиціювання і нагрівання води для побуту. При цьому автоматичний контроль температури та програмування режимів роботи системи забезпечують найбільш економні витрати електроенергії.

В Україні британською компанією Mycond представлено серію теплових насосів ARCTIC HOME SMART. Це обладнання поєднує в собі найбільш затребуваний функціонал і оптимальну якість комплектації. Ці теплові насоси адаптовані до наших зим, що своєю чергою дозволяє їм відмінно справлятися з різними навантаження в холодні зимові дні. ARCTIC HOME SMART — системи для повного комфорту по теплу, холоду і гарячій воді, вони продуктивні до -25 ° C. 

Обидві системи працюють на обігрів і кондиціонування приміщень до 320 м 2, що найбільш прийнятно для приватних будинків, заміських котеджів, дач або котеджів.

Відзначимо, ціна на теплові насоси Mycond нижче, ніж у відомих брендів, при цьому вони не поступаються якістю, оскільки обладнання проводиться на тих самих заводах, що й обладнання міжнародно відомих брендів в галузі управління мікрокліматом. Це робить інтеграцію системи значно вигіднішою для зниження платежів за тепло.

Нижче наведено графік прогнозованих витрат для будинку площею 200м2 при використанні теплового насоса з теплою підлогою і фанкойлами.