Статті

Охолодження будинку за допомогою теплового насоса

Наближається літо і подумати про комфортну домашню обстановку варто вже навесні. Приємно, повернувшись із роботи, відчути прохолоду в вітальні або спальні, якісно відпочити і провести час із близькими перед початком нового трудового дня. Важливо також подумати і про здорові умови для малюків або старших членів родин.


Як охолодити кімнати будинку або квартири якісно та економно?

Хтось порадить поставити вентилятор під стелею або в кутку, щоб ганяв повітря. Хтось –  встановити настінний кондиціонер, або кілька кондиціонерів у різних кімнатах. Комфортно, але дорого, як у випадку установки, так і в обслуговуванні.

АЛЕ! Якщо шукати найбільш ефективне рішення – варто встановити систему з тепловим насосом і фанкойлами. Можна доповнити її контурами теплої підлоги або середньотемпературними радіаторами. Така конфігурація системи забезпечує комплексне рішення і виконує три функції одним теплонасосним агрегатом: обігрів, комфортне кондиціювання та нагрівання води.

Фанкойли – сучасні, універсальні та економні в роботі доводчики і розподільники тепла або холоду в житлових або комерційних приміщеннях.

Тепловой насос із системою фанкойлів – ідеальний варіант для будинку в літній сезон

Найвигідніше опалення будинку забезпечує тільки тепловий насос. Із установкою теплонасосного опалення витрати на обігрів скорочуються в кілька разів, порівняно з будь-якими іншими способами опалення. Але окремою перевагою повітряного або геотермального теплового насоса є здатність найбільш економно охолоджувати будинок влітку.

Унікальні можливості теплових насосів використовувати енергію навколишнього повітряного середовища, водних або ґрунтових джерел, забезпечують найбільш економне та екологічно чисте тепло або холод для тепло/холодопостачання житла або інших об’єктів. Відмінною альтернативою приладів, що встановлюються замість радіаторів опалення, є фанкойли. Крім функції обігріву вони успішно можуть виконувати функцію охолодження в потрібних кімнатах: у вітальні, кабінеті, спальні або ігровій кімнаті.

Тепловий насос, працюючи в реверсному режимі, змінює функції випарника і конденсатора, він готує не теплу, а холодну воду для системи фанкойлів, – зайве тепло з будинку переноситься назовні.

Для вилучення надлишків тепла використовуються теплообмінники фанкойлів, в яких тепло кімнатного повітря передається охолодженим тепловим насосом – холодній воді (етиленгліколь або тосол).

Розрізняють дві схеми роботи теплових насосів на охолодження:

  • системи з економним пасивним охолодженням – коли циркуляційний насос переносить зайве тепло від теплообмінників фанкойлів із кімнат будинку до трубного колектора в грунт або водойму, компресор теплового насоса при цьому не працює;
  • системи з активним охолодженням – охолодження води, що надходить у контур фанкойлів, проводиться за допомогою компресора.

За першою схемою можуть працювати грунтові або водяні теплові насоси. За другою схемою – всі типи теплових насосів, що використовують енергію навколишнього повітря, води або землі.

Чим фанкойли кращі, ніж радіатори або спліт-системи?

  • Це універсальне низькотемпературне обладнання для нагрівання та охолодження приміщень. Є моделі з підмішуванням свіжого повітря.
  • Теплові насоси, що за рахунок використання альтернативних джерел економніші, ніж інші пристрої, через фанкойли нагрівають та охолоджують приміщення.
  • Забезпечують комфортну циркуляцію повітря без застійних зон, швидше, ніж стандартні радіатори. Підготовлене повітря подається в потрібну зону.
  • Високий коефіцієнт ефективності в режимі охолодження (EER) і нагрівання (COP).
  • Розподіл тепла і холоду в кімнатах регулюється за допомогою жалюзі.
  • Гнучко реагують на потреби тепла і холоду без перевитрати електроенергії.
  • Економніші, ніж спліт-системи, за витратами на кондиціювання та обігрів.
  • Мають компактні розміри й унікальні дизайнерські виконання під інтер’єр.
  • Універсальні в установці: в підвісні стелі, в стіни, в канали, на стіни, під стелею або на підлогу.
  • Простіш в обслуговуванні, ніж спліт-системи.
  • Фанкойли – гарний вибір для економних низькотемпературних систем із тепловим насосом і теплими підлогами.
  • Забезпечені фільтрами повітря.
  • Керування – дротові або дистанційні пульти, Wi-Fi-контроль.
  • Робота системи охолодження програмується на економні режими або для комфортних умов для кожного з окремих приміщень.

Як влаштований фанкойл

До пристрою фанкойлів, так званих вентиляторів доводчиків, належать низькошумні вентилятори, теплообмінники, з охолодженим або підігрітим теплоносієм, корпус із керованими жалюзями, система фільтрів, система дренажу, а також автоматика керування з триходовим (двоходовим) клапаном.

Принцип роботи фанкойла заснований на тому, що повітря забирається з приміщення, проганяється вентилятором через систему теплообмінника, при цьому повітряний потік віддає тепло або нагрівається, в залежності від температури циркулюючого в теплообміннику теплоносія. Після чого повітря спрямовується через вихідний отвір з направляючими жалюзі назад в приміщення.

У схемах підключень з тепловими насосами розрізняють фанкойли наступних виконань:

  • двотрубного виконання, для роботи тільки на опалення (вода-теплоносій від системи опалення циркулює в одному контурі-теплообміннику),
  • чотирьохтрубне виконання при роботі на тепло/холод (вода-теплоносій від системи опалення циркулює у двох контурах-теплообмінниках).

Фанкойли застосовують також у системах промислового кондиціювання в системах чилер-фанкойл.

Теплообмінники фанкойлів можуть розташовуватися в один або кілька рядів, що збільшує продуктивність теплообміну у фанкойлах. За можливого утворення конденсату на поверхнях теплообмінників у фанкойлах передбачена система збору та відведення конденсату.

Сучасні енергоефективні вентилятори фанкойлів працюють тихо і продуктивно. Повітря, що направляється в потрібну зону кімнат, попередньо очищається фільтрами. Фільтри – із різним ступенем очищення. За допомогою дистанційних, вбудованих або настінних пультів, різних термостатів, у конкретному приміщенні можна налаштувати потрібні режими у напрямку повітряних потоків, витраті повітря і швидкості вентилятора. Сучасні фанкойли можуть налаштовуватися і керуватися через інтернет.

Температура повітря контролюється термостатами, система «насос + фанкойли» автоматично підтримує економні або найбільш комфортні температурні умови в будинку.

Моделі фанкойлів можуть оснащуватися вентиляторами з EC-двигунами для гнучкого і найбільш економного функціонування.

Різноманітність моделей з різними холодо/теплопродуктивностями і способами установки забезпечує можливість вибору потрібного фанкойла.

Висновок

Тепловий насос + фанкойли + тепла підлога – найекономніший в експлуатації та універсальний за функціональністю (тепло/холод/ГВП) комплект для повного комфорту, як взимку, так і влітку.

Фанкойли – сучасне, енергоефективне та універсальне обладнання для повного контролю та керування мікрокліматом у житлових і комерційних приміщеннях.

Кондиціювання будинку фанкойлами – екологічно чистий і безпечний спосіб забезпечити будинок прохолодою, використовуючи альтернативні джерела енергії.