Статті

Енергоефективне опалення приватного будинку

Енергоефективність. Це як ніколи актуальна фраза сьогодення і золотий стандарт для сучасного будинку. А в прагненні витрачати менше ресурсів, заощадити трохи грошей і піклуватися про планету – багато чого можна зробити. Але перш ніж ми заглибимося в деталі, варто більш чітко визначити, що насправді означає енергоефективність.


Що таке енергоефективність будинку?

Будинки не зовсім герметичні. А коли зовнішній світ пробирається всередину, це означає, що ви будете витрачати більше енергії на 2 досить важливі процеси: опалення та кондиціювання! Але з урахуванням вашого бажання зробити будинок більш енергоефективним, це не повинно вас турбувати.
Простіше кажучи, енергоефективність означає робити більше з меншими витратами. Так, наприклад, енергозберігаючі лампочки випромінюють таку ж кількість світла, але споживають менше енергії та виділяють менше тепла, ніж лампочки старого зразка.

Чому це так важливо? Тому що енергоефективність управляє й обмежує наш рівень споживання енергії.

  • Вона зберігає середовище проживання диких тварин і допомагає захистити планету.
  • Це допомагає скоротити нашу залежність від викопного палива, що забруднює планету.
  • Це також допомагає платити якомога менше за рахунками за електроенергію.

У цій статті ми розповімо про один з кращих способів як зробити ваш будинок більш енергоефективним – про теплові насоси.

Опалення будинку є важливим фактором в зимові місяці, навіть в тих районах, де температура рідко опускається нижче нуля. Витрати на опалення можуть легко споживати майже половину середнього бюджету на електроенергію в будинку, що робить енергоефективність важливою метою для тих, хто хоче зменшити витрати на комфорт вдома. Якщо вам потрібна нова система опалення будинку, у вас є кілька варіантів досягнення високоефективної та недорогої експлуатації, яка збереже тепло і комфорт у вашому будинку на довгі роки. Один з цих варіантів – установка теплового насоса.

Теплові насоси беруть безкоштовну і поновлювану енергію з повітря або землі. Теплові насоси, що працюють на повітрі, землі та воді, є найбільш енергоефективними, екологічно чистими та економічними з наявних систем кондиціонування приміщень і гарячого водопостачання. Вони можуть допомогти знизити споживання енергії практично до 70%.
Теплові насоси з повітряним джерелом відбирають тепло з зовнішнього повітря і передають його внутрішньому повітрю. Вони відносно прості в установці та недорогі. Однак у них є обмеження через використання зовнішнього повітря в якості джерела або поглинача тепла. При температурі зовнішнього повітря нижче приблизно -15 ° C або вище 30 ° C, їх ефективність нагріву й охолодження може різко знизитися.

Так, наприклад, геотермальні теплові насоси беруть тепло з землі (ґрунту) або аналогічних джерел (ґрунтові води, озеро, річка і т. д.) І передають його в повітря будинку. ККД таких насосів в порівнянні з тепловими насосами з повітряним джерелом набагато вище. Це пов’язано з тим, що геотермальні теплові насоси відбирають тепло з землі, яка має відносно постійну температуру цілий рік.

Найпоширеніший тип побутових теплових насосів використовує цикл охолодження з механічною компресією пари. В такому циклі холодоагент низького тиску і температури надходить у випарник, де він випаровується шляхом рекуперації тепла з навколишнього повітря або з землі, причому обидва є поновлюваними джерелами тепла.
Кількість тепла, переданого в повітря приміщення, так само тепла, отриманого з навколишнього повітря або землі, плюс еквівалентно теплу електричної енергії, споживаної компресором.

Чому теплові насоси мають високу ефективність?

Найпростіша причина вибрати високоефективну систему опалення полягає в тому, що вона буде коштувати набагато дешевше в експлуатації, ніж модель з нижчою ефективністю. Високоефективні системи часто можуть скоротити поточні витрати вдвічі або більше, а найефективніші типи систем опалення скорочують рахунку до 70 відсотків. Незважаючи на те, що зазвичай така система дорожча спочатку, більш ефективна система в кінцевому підсумку дає значну економію.

Наприклад, оптимальний ефект по економії витрат дають теплові насоси Mycond Arctic Home Smart. Внутрішній блок вдало і компактно розміщується в приміщенні, а зовнішній блок може встановлюватися на землі або на кронштейні, збоку на стіні будинку. За розрахунками, тепловий насос при роботі на опалення споживає в 3-5 разів менше електроенергії, ніж, наприклад, електричний котел, а поставляє в будинок таку ж кількість тепла. При цьому платити потрібно в 3-5 разів менше, ніж за прямий електрообігрів. Система працює на обігрів і кондиціювання приміщень площею до 320 м2, що найбільш прийнятно щодо приватних будинків, заміських котеджів, дач або котеджів.

Пам’ятайте, що який би тип опалювальної системи ви не придбали, вона повинна бути відповідного розміру, щоб забезпечити необхідний вам рівень обігріву. У цьому випадку розмір системи – це її функціональна здатність генерувати тепло. Обов’язково попросіть вашого фахівця з ОВіК зробити розрахунок теплових навантажень в вашому домі, щоб визначити, скільки тепла потрібно. Володіючи цією інформацією, ви й ваш підрядник зможете знайти систему опалення, яка буде працювати краще за все для вас.