Статті

Цифровий термостат або терморегулятор для теплої підлоги

Кімнатний термостат або терморегулятор для теплої підлоги – ефективний сучасний пристрій, призначений для управління і контролю роботи котельного обладнання, теплових насосів та інших опалювальних приборів систем тепло/холодозабезпечення з метою економії витрат на опалення/охолодження і організації найбільш комфортних умов для мешканців приватного будинку, готелю, пансіонату, працівників офісу або установ.


Застосування термостатів

Різноманіття висококласних моделей від бренду Mycond дозволяє зробити найбільш оптимальний вибір потрібної моделі для приміщень різного типу:

  • управління контурами електричних кабельних систем обігріву
  • контурами водянохї теплої підлоги
  • інфрачервоними електронагрівачами
  • електроконвекторами, радіаторами чи іншої опалювальної техніки

Найчастіше пульти розраховані на навантаження до 16 А для електронагріваючих систем опалення і на 3 А для водних систем теплозабезпечення.

Встановлення терморегулятора

Конструктивні терморегулятори Mycond розділяють за способом установки на настінні (накладні) та вбудовані (в підрозетник всередині стіни) моделі. До них може під’єднуватись віддалений сенсор температури підлоги. Він розташовується у шарі стяжки, рівновіддалено між сусідніми витками кабельної системи нагріву або між сусідніми трубами водяної теплої підлоги, у робочій зоні, не більше півметра від краю. При встановленні опалюваних матів або плівкової теплої підлоги датчики монтуються відповідно до конкретних інструкцій з монтажу.

Термостат встановлюється близько до опалюваної зони і місця, де в підлогу вмонтований датчик температури.

Принципи керування термостатів

За принципом керування та конструкції термостати поділяються  на:

За типом дисплею розрізняють: термостати з сенсорним дисплеєм і кнопками або терморегулятори з РК-дисплеєм та кнопками. Є виконання пультів з круглим поворотним дисплеєм, з LCD – дисплеєм, з підсвіткою, з сенсорними або звичайними кнопками.

Основні особливості, порівняння типів терморегуляторів

Механічні і електромеханічні пульти налаштовуються поворотом рукоятки налаштування і числового циферблату зі значеннями температури. Тепла підлога буде вмикатися на обігрів, якщо датчик покаже температуру нижче встановленої користувачем і вимикатися при догріванні підлоги до цієї температури. Система функціонує в безперервному режимі до повного вимкнення через кнопку ВКЛ/ВИКЛ системи електрокабельного або водяного обігріву. Терморегулятор цифровий електромеханічний зручний, коли потрібен надійний і бюджетний варіант управління обігрівом підлоги.

Програмовані пульти забезпечують велику економію витрат на опалення. Це забезпечується дякуючи програмованим режимам роботи по часовим тижневим чи добовим циклам, з вибором нічного режиму або економ-режиму при відсутності людей у приміщенні. Така інтелектуальна система регулювання економить до 30% витрат на опалення. Вона повністю автономна і не потребує частого втручання, це зручно і вигідно. Окрім того, інтелектуальний терморегулятор підтримує максимально комфортні умови в дитячій кімнаті чи на кухні, у ванній кімнаті чи вітальні, до того ж саме в потрібний час доби.

Сучасні програмовані терморегулятори дозволяють також за допомогою спеціальних додатків, що інстальовані в смартфоні чи на планшеті, змінювати налаштування чи керувати обігрів віддалено, через Інтернет. Mycond виробляє такі моделі для українського ринку. Якщо придбати термостат Mycond з бездротовим Wi-Fi управлінням, ви отримаєте найбільш економне і комфортне керування теплом у будинку.

Розрізняють також роботу термостатів за показниками вбудованих сенсорів температури повітря чи віддалених датчиків температури підлоги, а також за комплексним контролем температури повітря і підлоги, з обмеженням за температурою підлоги. Організація роботи з датчиками залежить від типу схеми опалення. Терморегулятори і датчики типу і способу встановлення підбираються при проектуванні і монтажу системи опалення.

Комплектація

Моделі можуть бути оснащені вбудованими датчиками температури повітря і мати у комплекті поставки датчик температури підлоги з дротом у декілька метрів для встановлення його у систему теплої підлоги. Є моделі з керуванням опалення тільки по датчику підлоги, а також  з керуванням тільки по датчику температури повітряного середовища. Датчики можуть поставлятися опціонально. При встановленні на стіну в розеточну коробку терморегулятор може бути комплектований ще й накладною декоративною рамкою.

Сучасні термостати – пульти керування теплою підлогою від Mycond – це не тільки елегантні дизайнерські розробки, але і надійні і функціональні пристрої для економії витрат на опалення, найвищого рівня комфорту, безвідмовного та безпечного керування опалювальним обладнанням чи приборами.