Корисне, Статті

Модульні теплові насоси: економічне децентралізоване опалення для офісів і підприємств

Приголомшливі стрибки цін на опалення та можливі проблеми із централізованим опаленням для офісів в зимовий сезон змушують швидко шукати альтернативи, щоб забезпечити приміщення комфортними умовами та, по можливості, заощадити. На жаль, зараз це реалії з якими стикнулася більшість підприємців. 


Які є виходи з цієї ситуації?

Різке скорочення споживання газу є єдиним способом полегшити тягар для споживачів, постачальників енергії та урядів. Терміновість збільшення частки відновлюваних джерел енергії в опаленні зараз є життєво важливою в екологічному, соціальному та економічному аспектах.

Встановлення лімітів на температуру опалення та мінімізація теплої води в громадських місцях може бути ефективним короткостроковим заходом для забезпечення газопостачання на майбутню зиму. Однак це не довгострокові рішення. Постачання газу навряд чи буде стабільним, і очікується, що ціни будуть зростати ще більше найближчим часом. Відповідь полягає в терміновій електрифікації сектору теплопостачання та використанні відновлюваних джерел.

 

Теплові насоси на допомогу

Теплові насоси можуть забезпечувати домогосподарства та підприємства опаленням і охолодженням приміщень, а також гарячою водою. До того ж без шкоди для екології. У порівнянні з газовим опаленням ця технологія у два-чотири рази ефективніша. Адже тепловий насос виробляє аж 3-5 кВт тепла з 1 кВт електричної енергії. При цьому максимальна енергоефективність цього обладнання досягається у поєднанні з низькотемпературними фанкойлами та системами теплої підлоги. 

Теплові насоси все частіше використовуються як автономна система опалення. Найкращим рішенням для будівель за багатьма кімнати є модульні системи, які здатні максимізувати сезонні енергетичні показники, як влітку, так і взимку. 

Не дивно, що модульні теплові насоси стають флагманським продуктом для децентралізованих систем опалення, вентиляції та кондиціонування, адже вони забезпечують універсальність та ефективність, яких прагнуть власники та керівники різних об’єктів (офісів, підприємств, готелів тощо). Вони працюють, відбираючи зовнішнє тепло та переносять його в приміщення, щоб забезпечити опалення при низьких температурах, але вони також  виконують і зворотний процес, щоб забезпечити охолодження в приміщенні при більш високих температурах. Цей процес перерозподілу тепла забезпечує значну перевагу в ефективності, оскільки вимагає набагато менше енергії, ніж інші системи, які повинні генерувати тепло.

 

Новобудови та модернізація будівель

Наприклад, за даними Європейської асоціації REHVA, у Європі є десятки тисяч будівель, які необхідно відреставрувати, більшість з яких – житлові. Енергетичний виклик майбутнього полягатиме в модернізації існуючих будівель, і переможцем стане той, хто запропонує системні технології, які можна встановити з мінімальними втручаннями. Таку опцію надають саме модульні теплові насоси.

Модульна конструкція дає змогу використовувати компактні та легкі теплові насоси як у нових будівлях, так і у ремонтних проєктах з мінімальним втручанням. Для монтажу модульного теплового насоса не потрібне окреме приміщення як для газового або твердопаливного котла. Не потрібно також встановлювати витяжку та постійно контролювати її працездатність. Рекомендований варіант для монтажу промислового теплового насоса — це дах, але у разі проведення реконструкції будівель, коли покрівельне перекриття не рекомендоване на монтаж такого обладнання, інженери можуть підібрати інше оптимальне місце для розміщення обладнання.

Модульні теплові насоси різної потужності, працюючи в каскаді, дають змогу підібрати конфігурацію необхідної загальної продуктивності по холоду/теплу. Найчастіше для каскадного компонування використовують теплові насоси повітря-вода або ґрунт-вода.

Це ідеальний вибір для опалення/охолодження комерційної нерухомості або бізнес-об’єктів: супермаркетів, офісних будівель, готелів, спорткомплексів, складських приміщень, адміністративних будівель або різних установ.

 

Серія MCU від Mycond

Бренд Mycond, маючи у своєму розпорядженні широку лінійку модульних теплових насосів серії MCU, отримав чудові результати, застосовуючи ці системи в школах, лікарнях, офісах багатьох інших комерційних/інституційних установах на території України. 

Унікальною рисою пристроїв цієї серії є їх модульна конструкція, яка дає змогу об’єднати до 16 модулів у єдину систему.

Ця особливість дає змогу збільшити продуктивність понад 1 МВт, а кількість ступенів продуктивності при цьому дорівнюватиме кількості компресорів. Це означає, що у системі з 16 модулями чилерів (у моделях з двома компресорами) може бути до 32 ступенів продуктивності.

 

Безпечність експлуатації та надійність

За рахунок відсутності відкритого вогню теплові промислові насоси відрізняються високою пожежо- та вибухобезпекою, при їх функціонуванні не відбувається утворення небезпечного чадного газу. Також  надійність  — немаловажний аспект при виборі системи опалення. Теплові насоси Mycond оснащені потужним захистом, у тому числі функцією самодіагностики, яка забезпечує тривалу, стабільну та надійну роботу. Тепловий насос можна налаштувати на швидке поновлення роботи у поточному режимі після того, як живлення знову з’явилося після зникнення.

Рівні захисту:

 •   Захист компресора від перевантаження
 •   Захист від перевищення / пониження напруги
 •   Захист від нестачі води
 •   Захист від частого увімкнення та вимкнення компресора
 •   Захист двигуна вентилятора від перегрівання
 •   Захист від зникнення живлення
 •   Захист за температурою нагнітання
 •   Захист за температурою води на виході

 

Зручність керування

Промисловий тепловий насос функціонує повністю в автономному режимі, його можна запрограмувати на підтримку певних температурних показників. Зручність використання модульних теплових насосів зумовлена централізованим керуванням завдяки виносним контролерам та дротовим панелям керування.

Наприклад, температуру можна встановлювати вручну на контролері або вибрати автоматично погодозалежне керування. А комфортний та індивідуальний режим кондиціонування в приміщеннях забезпечується пультом керування для фанкойлів.

 

Екологічність

Під час роботи теплового насоса не виробляється вуглекислий газ, він є абсолютно екологічно нейтральним і безпечним для оточуючих. З урахуванням перспектив усе більшого впровадження обладнання, що використовує альтернативні джерела енергії, промислові теплові насоси можуть бути інтегровані в систему, що включає сонячні панелі та колектори.

 

Підсумки

Модульні насоси Mycond — це ефективний та безпечний для довкілля спосіб створити сприятливі кліматичні умови в приміщеннях різного призначення. Інженери компанії змогли втілити в обладнанні найінноваційніші розробки в галузі кліматичної техніки. Модульна система промислових теплових насосів Mycond дає змогу створити рішення, яке за своєю продуктивністю буде оптимізовано під конкретні умови та площу будівлі, конструкція передбачає можливість об’єднати в одну систему до 16 агрегатів.

 1. Енергоефективність — завдяки використанню інверторного компресора, безщіткового електродвигуна, чуйному та точному настроюванню управління та впровадженню інших інноваційних технологій вдалося досягти низького енергоспоживання, яке відповідає всім сучасним стандартам, які висуваються до електрообладнання, що використовується в Євросоюзі.
 2. Компактний дизайн — компонування основних вузлів та агрегатів виконано так, що забезпечує простий та зручний доступ для обслуговування основних елементів системи.
 3. Простота монтажу — не потрібне окреме приміщення як для інших систем опалення (газовий або пелетний котел). Рекомендоване місце встановлення – дах.
 4. Безпечність — використання екологічно нейтрального холодоагенту, відсутність процесів горіння,  наявність потужних систем захисту.
 5. Універсальність — тепловий насос може використовуватися для опалення або охолодження приміщення, а також нагрівання води.

Компанія Mycond представляє в Україні широкий модельний ряд модульних теплових насосів, а наші підготовлені інженери-консультанти допоможуть із безлічі обладнання підібрати оптимальний варіант.